Webb Tipi Konveyör


Webb Tipi Konveyör


Zincir

Dişli, bakla, iç bakla ve birleştirme pimi olmak üzere, üç parçadan meydana gelen konveyör zinciri kaliteli çelik kullanılarak sıcak dövme teknolojisi ile üretilir. Konveyör zinciri ışıl işlem görerek sertleştirilmekte, bu sayede mukavemet ve ömür artmaktadır.

Ray

Konveyör ray halinde ve ayaklı mesnetler tarafından taşınır. Monorayın içerisinde çalışan arabalar çok tekerlekli olur ve özel olarak tasarlanır. Arabalar monorayın içerisinde rahat hareket ederler.

Tahrik İstasyonu


Tahrik istasyonu palet tipinde imal edilir. Tahrik gücü AC akım motoru redüktör tipi istasyon ile sağlanır.

Gergi Mekanizması

Gergi mekanizması gerekli kopma mukavemetine sahiptir ve her askı malzemeye göre taşıma kapasitesine sahip olarak tasarlanır. Sistemi gergide tutan gergi sistemi tahrik merkezi köşe dönüşleri mevcuttur.

AC Motor Frekans Invertoru


Invertor konveyörde hız kontrolünü ve motorun sıkışma durumunda koruma sağlayan parçadır. Invertor ayarları fabrikamız çıkışında ayarlanır.
Konveyör Taşıyıcı Kontrüksiyonu

Fırınlarda konveyörün ısıdan dolayı uzama olasılığına karşı özel tip askılar kullanılır. Tesisteki diğer ünitelerinde kendine göre özel tip askıları üzerlerinde mevcuttur. Açıkta giden rayları profilden imal edilen ve yere çelik dübel ile sabitlenen direkler taşır. Tahrik istasyonu ve gergi mekanizmasını dörder adet direk taşır.
.